Το πρώτο δωμάτιο του παιδιού είναι ένας σημαντικός χώρος, μιας και πρόκειται για το μέρος όπου θα μεγαλώσει, θα παίξει, θα μάθει και θα αναπτυχθεί. Όταν σκεφτόμαστε το βρεφικό δωμάτιο, το πρώτο που μας έρχεται στο νου είναι απαλές, γήινες και παστέλ αποχρώσεις. Κι όμως, το ζεστό κόκκινο χρώμα λειτουργεί άψογα σαν δεύτερη χρωματική επιλογή, που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε άφοβα σε κομβικά στοιχεία του παιδικού δωματίου όπως ένα έπιπλο ή το χαλί. Αυτό που όμως παίζει το μεγαλύτερο ρόλο, είναι το παιδί να αισθάνεται ασφάλεια, θαλπωρή και άνεση στο πρώτο του μίνι βασίλειο. Δείτε ακόμα Deco: Παιδικά δωμάτια με κίτρινες πινελιές
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
26/Ιούλ/2024 | Συνταγές
Kαλοκαιρινή σαλάτα ζυμαρικών με μπρόκολο και πέστο Το καλοκαίρι χρειάζεστε ελαφριές, εύκολες και ταυτόχρονα χορταστικές συνταγές που θα απολαμβάνει όλη η οικογένεια στο σπίτι ή στην...