Δεν ξέρουμε αν το έχετε παρατηρήσει, αλλά κάθε καστανομάλλα σταρ του Χόλιγουντ έχει κάνει balayage.

Μαζί με την τάση του καρέ, βλέπουμε ολοένα και περισσότερες κυρίες να υιοθετούν αυτήν την ενδιαφέρουσα παραλλαγή του καστανού που ανανεώνει το χρώμα των μαλλιών τους και φωτίζει το πρόσωπό τους.

Σίγουρα έχετε ακούσει ξανά για την τεχνική του balayage, η οποία στις περισσότερες περιπτώσεις γίνεται σε ξανθά μαλλιά προκειμένου να τα φωτίσει περισσότερο, όμως η τάση του balayage αφορά και τα καστανά μαλλιά, με ανοιχτές αποχρώσεις του καφέ να πρωταγωνιστούν.

Αν, λοιπόν, θέλετε να ανανεώσετε τα καστανά σας μαλλιά δεν έχετε παρά να κλείσετε ένα ραντεβού στο κομμωτήριο.

Δείτε μερικές από τις celebrities που το επέλεξαν:

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Culpo (@oliviaculpo) on

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lily Aldridge (@lilyaldridge) on

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Hale (@lucyhale) on

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba) on

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joan Smalls (@joansmalls) on

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Biel (@jessicabiel) on

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Palermo (@oliviapalermo) on