Με περιορισμούς και μέτρα θα γιορταστούν και φέτος τα Θεοφάνια εξαιτίας της πανδημίας. Έτσι και στην Εύβοια στην παραλία Αλμυροποτάμου η τελετή γίνεται με όλα τα μέτρα προστασίας
Ωστόσο τα βλέμματα όλων στράφηκαν στο έναν και μοναδικό δεκάχρονο μαθητή ο οποίος μόνος και τολμηρός βούτηξε βγάζοντας τον Σταυρό στη στεριά παίρνοντας την ευλογία του ιερέα, προκαλώντας συγκίνηση σε όσους βρέθηκαν στο λιμάνι του Αλμυροποτάμου.
Δείτε φωτογραφίες
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/01/faabc5ba-3073-4282-91ce-9802e112a1a7-450x600.jpeg)
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2022/01/102fabef-778a-46d4-b438-a8cc3a39a548-450x600.jpeg)